Beklenen gün geldi! 35.000 TL nakit ödüllü Sabotaj Ligi başlıyor.

Toplam 24 takım kıran kırana mücadele ederek büyük nakit ödüllerini kazanmaya çalışacaklar.

Lig sonunda ödüller aşağıdaki sıralamalara göre dağıtılacaktır.1. Takım 15.000 TL
2. Takım 10.000 TL
3. Takım 5.000 TL
4. Takım 2.500 TL
5. Takım 1.500 TL

6. Takım 900.000 SA
7. Takım 750.000 SA

8. Takım 500.000 SA

9. Takım 250.000 SA
10. Takım 100.000 SA

 

MVP: 1.000 TL


Bu Ocak Çok Sıcak Geçecek!
Ligin ilk karşılaşmaları 6 Şubat’ta başlayacak ve 3 ay sürecek. 24 takım Typer Games tarafından belirlenen tarihlerde ve daha önceden belirlenen çizelgeye göre mücadele edip ilk 8 takımın arasına girmeye çalışacaklar.

 

Halihazırda turnuvaya katılacak ve ligten slot almış olan takımlar.

1. fastPay Wildcats

2. Team Allegiance Esports

3. GamersOfFuture Esports Club 

4. Steel Tactics E-sports (EU) 

5. İstanbul Espor

6. Bursa Espor

7. 836 Pizza Locale 

8. The All-Father Esports 

9. Oyun Hizmetleri Espor Kulubü

10. SpaceCats

11. Çamlıca Espor

12. Karagümrük Espor

13. IstanBulls eSports

14. Mersin Espor

15. Outlaw Espor 

16. Godzilla Esports

17. youngBanditos (EU)

18. Noobs With Aim (EU)

19. IFRP eSports (EU)

20. NETopery (EU)

21. OursPrime Esports 

22. Atmaca53 

23. Mebay Espor 

24. SteelPassage Esports 8 Takımlık Final!
8 takımın mücadelesine tanık olacağımız final karşılaşmalarında takımlar 35.000 TL nakit ödül havuzundan pay kapmak için mücadele edecekler. Final karşılaşmaları canlı olarak yayınlanacak. Karşılaşmaların sonunda kazanan kim olacak dersiniz?

 

Gruplar

A Grubu B Grubu
fastPay Wildcats İstanbul Espor 
Team Allegiance Esports SpaceCats
Steel Tactics E-sports (EU) NETopery (EU)
836 Pizza Locale Noobs With Aim (EU)
IstanBulls eSports Oyun Hizmetleri Espor Kulubü
Çamlıca Espor Bursa Espor
youngBanditos (EU) Karagümrük Espor
Godzilla Esports Outlaw Espor
Mersin Espor IFRP eSports (EU)
GamersOfFuture Espor Club Atmaca53
OursPrime Esports SteelPassage Esports
Mebay Espor The All-Father Esports

 

Kurallar:

Kayıt olan takımların kayıtlarını eksiksiz ve doğru olarak doldurması zorunludur. Yanlış veya aldatıcı olması durumunda diskalifiye işlemi uygulanmaktadır. Ödül dağıtımı için iletişime hatalı/eksik bilgilerden dolayı geçilememesi halinde oyuncu ödül hakkını kaybeder.

Maçlar gözetmen kontrolünde olmaksızın belirtilen tarih ve saatlerde klan sunucusunda yapılacaktır. 

Kurulan odalar Sabotaj modunda olmalı ve silah modu seçilmemelidir. Roundlar da 2 dakika olmalıdır.

Maç saatinden 15 dk önce takımların hazır olmaları gerekmektedir. Maç başlama saatinde hala hazır olmayan takımlar 10 dakika içerisinde gelmedikleri taktirde 1-0 geriden başlayacaklardır sonra ki haritaya da gelmedikleri takdir de yenilgi almış sayılacaklardır. 

Takımlar maç saatinde hazır olduklarını ispatlamakla mükelleftirler. Herhangi bir itiraz durumunda sadece videolu, ekran görüntülü ve tarih/saatin açıkça göründüğü kanıtlar dikkate alınacaktır. Bu sebeple oda kurulumunda veya maça girişlerde takımınızdan en az 1 kişinin video kaydı almasını öneririz. 

İnternet problemleri veya kişisel teknik aksaklıklar sebebiyle maçtan kopan oyuncular maça tekrar bağlanabilir, bağlanmayan oyuncusuz maça devam edilebilir. Lakin yaşanacak aksiliklerde maç tekrarı yapılmayacaktır.

Eşleşen iki takımın aynı anda sunucuda bulunmaması durumunda iki takımda yenilgi almış sayılacak olup sonrasında turnuva yetkilisinin kararına göre lig seyri devam edecektir ayrıca gelmeyen iki takımında bir daha lige alınmaması gibi katı bir kural uygulanabilir.

Diskalifiye kuralı en ciddi kural ihlallerinde uygulanır. Diskalifiye edilen katılımcı, söz konusu turnuva için ödül havuzundan vazgeçmiş sayılır ve ligin bitimine kadar yasaklı olacaktır. Diskalifiye sebebiyet veren kural ihlalinin ciddiyetine göre ilgili katılımcı veya takım, bir sonraki sezonlardan da men edilebilir. Takım müsabakalarında organizasyon ve tüm üyeleri, ligin sonuna kadar yasaklı olacaktır. 

Takıma dahil olmayan oyuncunun oynatılması ve izinsiz oyuncu oynatılması gibi ciddi olaylar için ağır cezalar uygulanabilir.

Özel durumlarda, lig yöneticileri, yeni cezalar tanımlayabilir ve cezaları farklı şekilde uygulayabilir.

Bu kuralların ana hatları ile belirtilen tüm cezalar, ilk kez yapılan ihlaller için geçerlidir. Tekrarlayan ihlaller genellikle bu kuralların ilgili bölümünde listelenenden daha ağır bir şekilde cezalandırılır.

İtirazların içeriği, destek talepleri, tartışmalar veya turnuva yetkilileri ve yöneticileri ile olan yazışmalar kesinlikle gizli sayılır. Bu materyallerin, Sabotaj ligi yöneticilerinin yazılı izni olmadan yayınlanması yasaktır.

Turnuvada kazanılan ödüller final karşılaşması tamamlandıktan sonra 45 gün içerisinde hak kazanan kişilere gönderilecektir. 

Tüm Sabotaj Ligi katılımcıları diğer katılımcılara, izleyicilere, basına, sponsorlara, Sabotaj yönetimine karşı uygun ve saygılı bir şekilde davranmayı kabul ve taahhüt eder. Sabotaj Ligi oyuncuları veya organizatörleri olarak rol model olmak, davranışlarımıza dikkat etmemiz gerektiği anlamına gelmektedir.

Her türlü taciz, Sabotaj yetkililerine bildirilmelidir. Taciz; bunlarla sınırlı olmamak üzere, cinsiyete, kişinin cinsel kimlik veya kendini cinsel olarak ifade etme şekline, yaşa, cinsel oryantasyonuna, engelliliğine, fiziksel görünüşüne, vücut boyutuna, ırk ve dinine yönelik saldırgan ifadeleri veya aksiyonları içerir. Bu davranış kurallarını ihlal eden herkes, ligden atılma ve muhtemel adli takibat da dahil olmak üzere, ceza alabilir.

Lig ile ilgili tüm talepler //discord adresinden casteLL0#2552 ‘ya yapılacaktır.

Lige katılan tüm takımlar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar. 

Lig karşılaşmaları BO2 üzerinden yapılacaktır. İlk 8 takımın katılacağı turnuvada ise maçlar BO3 üzerinden oynanacaktır. 

Lig karşılaşmalarında beraberlik 1 puan, kazanma ise 3 puan olarak belirlenmiştir. Final turnuvasında ise puanlama sistemi olmadan direk eleme yapılacaktır. 

Puan tablosunda eşitlik olması durumunda takımların Kill, Death ve Asist sayıları dikkate alınıp sıralama yapılacaktır veya daha fazla KDA sayısı olan takım üst tura geçecektir. 

Maçlar Ofis, Kervansaray, Galata ve Çernobil haritalarında yapılacaktır.

Sabotaj Liginde mücadelece edecek takımlar en az 5 oyuncu bulundurmak zorundadır.

Sabotaj Liginde her hafta oynanan maçların fikstürü Sabotaj’a ait sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır. Lig sonrasında ödül kazanan takımlar https://sabotajoyun.com adresinden ve Sabotaj’a ait sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

BO2 üzerinden yapılacak maçlar da durum örnek olarak şu şekilde olacaktır; A Takımı vs B Takımı maçı var. Oyuncular öncelikle Galata haritasında uzunda bıçak atacaklar. Kazanan takım (A) harita banlayacak, (B) takımı da 2. haritayı banlayacak. Sonrasında kalan 2 mapten (A) takımı 1. oynanacak olan haritayı seçecek veya karşı tarafa harita seçim hakkını bırakıcak.(A) takımı karşı takıma ilk haritayı seçtirirse (A) takımı taraf seçecek, eğer (A) takımı ilk haritayı seçerse karşı takım taraf seçecek.

Klan üyeleri sadece tek bir takımda mücadele edebilir. Altyapı, akademi vb. isimlerle kurulacak aynı klanın farklı organizasyonlarında tekrar mücadele edemezler. Bu kuralın istismar edilmesi durumunda söz konusu klan ve alt organizasyonları ilgili turnuvalardan elenir. Kural ihlali yapan oyuncu ise 3 ay süreyle espor turnuvalarından yasaklanır.

Oyunda meydana gelecek öngörülemeyecek hataların takımlar ve turnuva katılımcıları tarafından bilinçli olarak kullanılması yasaktır. Söz konusu durumlarda oyuncu maçtan atılır ve maç tekrarı eksik oyuncularla yapılır. Aynı takımda ikiden fazla oyuncunun hataları kullanması durumunda söz konusu takım hükmen yenilmiş sayılır. 

Takımlar lig içerisinde en fazla 2 oyuncu değiştirme hakkına sahiptirler. Bununla birlikte bir oyuncu lige başladığı takımdan ayrılırsa sadece 1 takıma daha dahil olabilir. Yani bir oyuncu 2’den fazla takımda oynama hakkına sahip değildir eğer daha fazla takımda oynamaya çalışırsa ve tespit edilirse bu oyuncu uzaklaştırma alacaktır.


 

Rules:

League schedule will be announced when all teams are complete. Signed up teams need to give all proper information needed. Fake ID's or wrong information can lead to a disqualification. Wrong or incomplete information can lead to losing you're rights for the price money. Make sure everything is correctly signed up. Matches will be played on the time and date of the league schedule with a referee in the clan servers. In demolition mode and all weapons available with the round time set on 2 minutes. 

You need to be ready in the room 15 minutes before the official match date and time. If the team(s) aren't ready 10 minutes after the official match time. You lose the first map of the BO3. If you're team isn't ready for the second match you lose automatically.

Teams need to prove that they are ready in the lobby before official match time. After any report we only review video evidence that also shows the time and date on you're screen in the clip. For this reason we strongly recommend someone is always on-screen recording in your team for both parties. 

After connection and technical issues you're allowed to re-join the room. The match will continue with the dropped player(s) and the matches won't be replayed for the reason that a player is dropped. 

Teams that are not ready on the official match date will get a automatic lose. When a team doesn't show up several times for the matches will have a chance to be disqualified from the league. 

Disqualification will only be used for severe rule violations. Disqualified teams lose the right of the price money and will not be able to participate any further in the competition. Depending on the severity of the violation of rules can lead to a permanent ban for competing in future sabotaj hosted tournaments or leagues. 

Ringers, not registered players in the team or account-sharing between team players during a                      official match is not allowed. Severe punishment can be applied in such situations.

Sabotaj staff holds the right to give punishments outside the rulebook that happens in special occasions.

The current punishments in the rulebook is only applied when the violation of a rule happens for the first time. The severity of the punishment may increase if the rule is violated for the second time or more. 

Protest tickets, support tickets, arguing and chat between tournament staff is strictly hold in private. Leak of such private information in the public is forbidden. 

By participating in the Sabotaj league you accept that you behave respectfully against viewers, press, sponsors and Sabotaj staff. As league players and team organizers you're a role model for publicity. Please take a good behavior in the public towards others.

Any type of abuse included, should be reported to Sabotaj staff. Abuse of sexual harassment, sexuality, disability, racism, discrimination of people, religion and more. Any type of abuse can lead to ban of Sabotaj league and has a possibility of law punishment.

Any questions or reports about Sabotaj league you can contact our esports manager trough discord: casteLL0#2552

Participation of the players and organizations in the Sabotaj league automatically leads to accepting the rules of Sabotaj league. 

League matches will be made over BO2. In the tournament where the first 8 teams will participate, the matches will be played over BO3.

In league matches, a tie is 1 point and winning is 3 points.In the final tournament, there will be direct elimination without a scoring system.

If there is a tie in the score board, the teams' Kill, Death and Assist numbers will be taken into account, or the team with more KDA will move to the next round.

The map pool consists of Office, Kervansaray, Galata and Chernobyl.

The minimum amount of players to participate in Sabotaj league is 5. 

Sabotaj league schedule will be updated every week on social media. The winners will be announced on social media and https://sabotajoyun.com

For matches that will be BO2. The ban system will work in the following order. First you start with a knife match on the map Galata A-long. The winner is team A and the loser is team B. The winning team (A) will ban the first map. Team (B) will ban the second map. Team (A) will have the right to either pick the first map OR choose side on the first map where they allow team B to pick the first map to be played.

Players can only participate with 1 team and 1 organization. Organizations are not allowed to swap players between their alter organizations and academies. If this happens both parties will be disqualified from the league. Violation of rules will lead to a 3 month ban of Sabotaj hosted esports tournaments. Use of bugs and exploits in game is not allowed. In this case the match can be replayed where the team that abused bugs and exploits starts with 4 players. If 2 or more players abuse bugs or exploits in game the abusing team automatically loses the match.

Teams are allowed to change maximum of 2 players for the duration of the Sabotaj league. As a player you're only allowed to swap maximum 1 time in the league to a different team. As a player you are responsible for the contract you have with your organization. If a player ringers for a different team in the league the player will be disqualified.

The tournament prize will be awarded within 45 days of the tournament completion.