Beklenen gün geldi! 35.000 TL nakit ödüllü Sabotaj Ligi başlıyor.

Toplam 24 takım kıran kırana mücadele ederek büyük nakit ödüllerini kazanmaya çalışacaklar.

Lig sonunda ödüller aşağıdaki sıralamalara göre dağıtılacaktır.1. Takım 15.000 TL
2. Takım 10.000 TL
3. Takım 5.000 TL
4. Takım 2.500 TL
5. Takım 1.500 TL

6. Takım 900.000 SA
7. Takım 750.000 SA

8. Takım 500.000 SA

9. Takım 250.000 SA
10. Takım 100.000 SA

 

MVP: 1.000 TL


Lige Katılım

24 takım slotlu bu ilk ligte öncelik destek verilen espor kulüplerinin olacak.Bununla beraber henüz yeni kurulan bir takımsanız veya espor alanında büyük bir başarınız yoksa üzülmenize gerek yok: Sabotaj sizleri de düşündü! Detaylar aşağıda.

Aşama 1: Katılımcıların Belirlenmesi
28 Aralık 2020 ile 21 Ocak 2021 tarihleri arasında Sabotaj oynayan (klanda en az 15 kişi olmak zorunda) klanlarda ki oyuncuların topladıkları XP’lere göre klanlar sıralamaya girecekler. Söz konusu XP’ler için klanların birbirleriyle maç atması gerekmemektedir. Klan oyuncusunun bireysel olarak normal maçlarda kastığı XP’de hesaplamalara dahil edilecektir. Buradaki diğer önemli husus klan oyuncusunun XP’lerinin sayılması için 28 Aralık 2020 ile 21 Ocak 2021 tarihleri arasında klan oyuncusunun en az 500 dakika Sabotaj oynamış olmasıdır.

İlk 3 Ligten Slot Kapıyor!
Etkinlik tarihleri arasında mücadele edip ilk 16’ya giren klanlar 22/01/2020 ile 28/01/2021 tarihleri arasında Typer Games tarafından belirlenecek turnuva karşılaşmalarında mücadele ederek adını ilk 3’e yazdırmaya çalışacaklar. İlk 3’e kalan klanlar ise 35.000 TL nakit ödüllü turnuvada mücadele etme şansını yakalayacak. Bu sayede henüz sportif bir başarınız olmasa bile ilk ligte mücadele etme şansını elde edeceksiniz.


Bu Ocak Çok Sıcak Geçecek!
Ligin ilk karşılaşmaları 6 Şubat’ta başlayacak ve 3 ay sürecek. 24 takım Typer Games tarafından belirlenen tarihlerde ve daha önceden belirlenen çizelgeye göre mücadele edip ilk 8 takımın arasına girmeye çalışacaklar.

8 Takımlık Final!
8 takımın mücadelesine tanık olacağımız final karşılaşmalarında takımlar 35.000 TL nakit ödül havuzundan pay kapmak için mücadele edecekler. Final karşılaşmaları canlı olarak yayınlanacak. Karşılaşmaların sonunda kazanan kim olacak dersiniz?
 


Kurallar: 

Lig eşleşmeleri takımlar tamamlandıktan sonra kura ile belirlenecektir. 

Kayıt olan takımların kayıtlarını eksiksiz ve doğru olarak doldurması zorunludur. Yanlış veya aldatıcı olması durumunda diskalifiye işlemi uygulanmaktadır. Ödül dağıtımı için iletişime hatalı/eksik bilgilerden dolayı geçilememesi halinde oyuncu ödül hakkını kaybeder.

Maçlar gözetmen kontrolünde olmaksızın belirtilen tarih ve saatlerde klan sunucusunda yapılacaktır. 

Kurulan odalar Sabotaj modunda olmalı ve silah modu seçilmemelidir. 

Maç saatinden 15 dk önce takımların hazır olmaları gerekmektedir. Maç başlama saatinde hala hazır olmayan takımlar 10 dakika içerisinde gelmedikleri takdirde 1-0 geriden başlayacaklardır sonraki haritaya da gelmedikleri takdirde yenilgi almış sayılacaklardır. 

Takımlar maç saatinde hazır olduklarını ispatlamakla mükelleftirler. Herhangi bir itiraz durumunda sadece videolu, ekran görüntülü ve tarih/saatin açıkça görüldüğü kanıtlar dikkate alınacaktır. Bu sebeple oda kurulumunda veya maça girişlerde takımınızdan en az 1 kişinin video kaydı almasını öneririz. 

İnternet problemleri veya kişisel teknik aksaklıklar sebebiyle maçtan kopan oyuncuların maça tekrar bağlanabilir, bağlanmayan oyuncusuz maça devam edilebilir. Lakin yaşanacak aksiliklerde maç tekrarı yapılmayacaktır.

Devam eden oyun hiçbir koşulda durdurulmayacaktır. Ekstrem durumlarda oyun durdurulması/tekrarı turnuva yetkilisi tarafından karar verilecektir.

Eşleşen iki takımın aynı anda sunucuda bulunmaması durumunda iki takımda yenilgi almış sayılacak olup sonrasında turnuva yetkilisinin kararına göre lig seyri devam edecektir ayrıca gelmeyen iki takımında bir daha lige alınmaması gibi katı bir kural uygulanabilir.

Diskalifiye kuralı en ciddi kural ihlallerinde uygulanır. Diskalifiye edilen katılımcı, söz konusu turnuva için ödül havuzundan vazgeçmiş sayılır ve ligin bitimine kadar yasaklı olacaktır. Diskalifiye sebebiyet veren kural ihlalinin ciddiyetine göre ilgili katılımcı veya takım, bir sonraki sezonlardan da men edilebilir. Takım müsabakalarında organizasyon ve tüm üyeleri, ligin sonuna kadar yasaklı olacaktır.

Takıma dahil olmayan oyuncunun oynatılması ve izinsiz oyuncu oynatılması gibi ciddi olaylar için ağır cezalar uygulanabilir.

Özel durumlarda, lig yöneticileri, yeni cezalar tanımlayabilir ve cezaları farklı şekilde uygulayabilir.

Bu kuralların ana hatları ile belirtilen tüm cezalar, ilk kez yapılan ihlaller için geçerlidir. Tekrarlayan ihlaller genellikle bu kuralların ilgili bölümünde listelenenden daha ağır bir şekilde cezalandırılır.

İtirazların içeriği, destek talepleri, tartışmalar veya turnuva yetkilileri ve yöneticileri ile olan yazışmalar kesinlikle gizli sayılır. Bu materyallerin, Sabotaj ligi yöneticilerinin yazılı izni olmadan yayınlanması yasaktır.

Tüm Sabotaj Ligi katılımcıları diğer katılımcılara, izleyicilere, basına, sponsorlara, Sabotaj yönetimine karşı uygun ve saygılı bir şekilde davranmayı kabul ve taahhüt eder. Sabotaj Ligi oyuncuları veya organizatörleri olarak rol model olmak, davranışlarımıza dikkat etmemiz gerektiği anlamına gelmektedir. Her türlü taciz, Sabotaj yetkililerine bildirilmelidir. Taciz; bunlarla sınırlı olmamak üzere, cinsiyete, kişinin cinsel kimlik veya kendini cinsel olarak ifade etme şekline, yaşa, cinsel oryantasyonuna, engelliliğine, fiziksel görünüşüne, vücut boyutuna, ırk ve dinine yönelik saldırgan ifadeleri veya aksiyonları içerir. Bu davranış kurallarını ihlal eden herkes, ligden atılma ve muhtemel adli takibat da dahil olmak üzere, ceza alabilir.

Sabotaj liginde mücadele edecek tüm takımların oyuncularının isim, soyisim, doğum tarihi, TCNK ve fotoğraflarını paylaşması zorunludur. 

Lig süresince takımlar en fazla 2 oyuncu değişikliği yapabilirler. Oyuncu değişikliği yapılmadan önce lig yetkililerine haber verilmesi zorunludur. Yetkiliye haber vermeden yapılan oyuncu değişikliklerinde takımın ligden elenmesi veya oyuncuların lig süresince başka takımlarda mücadele etmesi yasaklanabilir.

Lig ile ilgili tüm talepler https://sabotajoyun.com/discord adresinden casteLL0#2552 ‘ya yapılacaktır.

Lige katılan tüm takımlar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar. 

Karşılaşmalar BO3 üzerinden yapılacaktır.

Maçlar Ofis, Kervansaray, Galata ve Çernobil haritalarında yapılacaktır.

Sabotaj 1-17 Ocak Klan Turnuvasında mücadele edecek klanların üye sayısı 15 kişi üstü olmak zorundadır.

Sabotaj Liginde mücadele edecek takımlar en az 5 oyuncu bulundurmak zorundadır.

Sabotaj Liginde her hafta oynanan maçların fikstürü Sabotaj’a ait sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır. Lig sonrasında duyurular https://sabotajoyun.com adresinden ve Sabotaj’a ait sosyal medya hesaplarından paylaşılacaktır.

Lig tablosuna göre yukarıda olan takım (A) haritayı seçme hakkına sahiptir. (B) takımı ise oynanacak tarafı seçme hakkına sahiptir.

Klan üyeleri sadece tek bir takımda mücadele edebilir. Altyapı, akademi vb. isimlerle kurulacak aynı klanın farklı organizasyonlarında tekrar mücadele edemezler. Bu kuralın istismar edilmesi durumunda söz konusu klan ve alt organizasyonları ilgili turnuvalardan elenir. Kural ihlali yapan oyuncu ise 3 ay süreyle espor turnuvalarından yasaklanır.

Oyunda meydana gelecek öngörülemeyecek hataların takımlar ve turnuva katılımcıları tarafından bilinçli olarak kullanılması yasaktır. Söz konusu durumlarda oyuncu maçtan atılır ve maç tekrarı eksik oyuncularla yapılır. Aynı takımda ikiden fazla oyuncunun hataları kullanması durumunda söz konusu takım hükmen yenilmiş sayılır.